Elected Officers

President:Pat Quaintance,
88255 Happy Hollow Rd, Bayfield, WI 54814
715-209-1799, Email 
First Vice President:Kevyn Quamme,
W690 HWY B, Dalton, WI 53926
608-209-3842, Email
Second Vice President:Connie Polzin,
6771 Firetower Road, Rhinelander, WI 54501
715-360-3903, Email
Treasurer:Dave Verhage,
1111 Chadwick Court, Plover, WI 54467
715-344-3497, Email
Secretary:Terri Roehrig,
S588 County H, Mondovi, WI 54755 
920-540-2775, Email
Past President:Craig Challoner,
3880 2nd St Rd, Omro, WI 54963
920-379-3429, Email

NWF Regional Representative

Jason Dinsmore

NWF Regional Representative

(Wisconsin, Indiana, Michigan, Minnesota) 1115 19th Avenue South, Rochester MN 55902

WWF Staff

Mark LaBarbera

Executive Director

Address

Lindsay Alt

Business Manager

PO Box 460 Poynette, WI 53955-0460

Jim Swanson

Wisconservation Editor

1331 Mathews St, Menomonie, WI 54751

Board of Directors

WWF District Map

District 1: Bayfield, Burnett, Douglas, Rusk, Sawyer, Washburn

District 2: Ashland, Iron, Lincoln, Oneida, Price, Vilas

District 3: Barron, Chippewa, Dunn, Eau Claire, Pepin, Pierce, Polk, St. Croix

District 4: Adams, Clark, Juneau, Marathon, Portage, Taylor, Wood

District 5: Fond du Lac, Green Lake, Marquette, Outagamie, Shawano, Waupaca, Waushara, Winnebago

District 6: Buffalo, Jackson, La Crosse, Monroe, Trempealeau

District 7: Columbia, Dane, Dodge, Green, Jefferson, Rock

District 8: Kenosha, Ozaukee, Racine, Walworth, Washington, Waukesha

District 9: Milwaukee

District 10: Crawford, Grant, Iowa, Lafayette, Richland, Sauk, Vernon

District 11: Brown, Calumet, Door, Kewaunee, Manitowoc, Sheboygan

District 12: Florence, Forest, Langlade, Marinette, Menominee, Oconto

District 1 :

Tom Sklebar, 69240 Fire Lake Road, Iron River WI 54847, 715-372-5494, Email

Pat Quaintance, 88255 Happy Hollow Rd, Bayfield, WI 54814
(H) 715-779-5104, (C) 715-209-1799, Email

Alex Mertig, 22860 Faith Church Rd, Mason WI 54856, 715-413-0213, Email

District 2:

Maegan Loka, W4260 Spring Creek Dr, Tomahawk WI 54487, (H) 715-453-4223, (c) 715-612-0019, Email

Connie Polzin, 6771 Firetower Road, Rhinelander, WI 54501,  715-360-3903,
Email

Nick Schertz, W4980 Osero Lane
Tomahawk, WI 544879, 715-966-6116, Email

District 3:

Jim Swanson, 1331 Mathews St
Menomonie, WI 54751, (H) 715-232-8266, (C) 715-505-0102, Email

Dean Borofka: 2122 21 ¼ St
Rice Lake, WI 54868, 715-234-6303, Email

Scott Humrickhouse, 627 Bartlett Ave, Altoona, WI 54720, 715.833.7635, Email

District 4:

Dave Verhage, 1111 Chadwick Court, Plover, WI 54467, (H) 715-344-3497, (C) 715-310-0937, Email

Delbert Dietzler, 5740 Reddin Rd
Rudolph, WI 54475, 715-421-2591

Paul M Chandler, 5070 Margaret Drive, Amherst, WI 54406, 715-824-2161, Email

District 5:

Jeff O’Brien, Shawano, WI 54166, 715-853-3392, Email

Carl Gierke, W8925 Lower Rd Shiocton, WI 54170, 920-986-3272, Email

Craig Challoner: 3880 2nd St Rd Omro, WI 54963, (H) 920-685-6185, (C) 920-379-3255, Email

District 6:

John Wetzel, N8020 Amsterdam Prairie Rd, Holmen, WI 54636, 608-526-4238, Email

Pat Burns, 2421 Hoescher Dr, LaCrosse WI 54601, 608-769-7574, Email

Dave Vetrano, N5920 Co Rd E, Bangor WI 54614, 608-461-1133, Email

District 7:

Dave Chingway, 114 N Warren St, Watertown, WI 53094, (H) 920-261-0379, (C) 920-253-5254, Email

Kevyn Quamme, W6970 Hwy B, Dalton, WI 53926, (H) 608-209-3842, (C) 608-209-3842, Email

Mike Meyer, 818 Cole Street, Watertown, WI 53094, (H) 920-342-4439, Email

District 8:

Mark Kakatsch, N55W37090 Harvard St, Oconomowoc, WI 53066, (H) 262-567-1300, (C) 414-688-8936, Email

Steve Brasch, W342 S4140 Moraine Hill Drive Dousman, WI 53118, (H) 262-392-4196, (C) 262-844-5197, Email

Scott Czehan, N26W27322 Prospect Ave, Pewaukee WI 53072, 262-443-1054, Email

District 9:

Rick Lazarczyk, 10412 W Manor Park Dr, West Allis, WI 53227, (H) 414-321-5750, (C) 414-750-3006, Email

Gordon Merz, 1226 Sunnyridge Rd, Pewaukee, WI 53072, (H) 262-695-0060, (C) 262-617-3924, Email

Tracey Czechan, N26W27322 Prospect Ave, Pewaukee, WI 53072, (C) 262-442-2583, Email

District 10:

Jeff Johnson, 106 Lieder St, North Freedom, WI 53951, (H) 608-522-4390, (C) 608-434-3896, Email

Tom Hauge, 1225 Sunset Circle, Prairie Du Sac, WI 53578-2518, 608-477-0537, Email

Mark LaBarbera, 2955 Kennedy Rd, Hazel Green, WI 53811, 520-730-9252, Email

District 11:

Tom Dennee, 808 Pine Hill Dr, Hobart WI 54155, 920-606-9565, Email

Elmer Schill, 823 Oak Street, DePere, WI, 920-336-8117, Email

Keith Pamperin, 1499 Rockdale Street, Green Bay, WI 54304, 920-494-3990, Email

District 12:

Bob Ellingson, 17342 North Road, Lakewood, WI 54138, 715-276-7129, Email

Dr. Thomas Johnston, N22930 Michelle, Niagara, WI 54151, 859-285-8978, Email

Andy Dryja, PO Box 174, Suring WI 54174, 715-850-0550, Email

Associate Directors

Dean Bortz

Danielle Brown

Morgan Francis

Steven Gibbs

Tim Grunewald

Samantha Johnson- Conservation Leadership Corps President

Greg Kronschnabel

Matt Lallemont

Chris Leighty

Phil Lepinski

Justin Loehrke

Brian Riske

Terri Roehrig

Nick Schertz

Hayden Walkush- UWSP The Wildlife Society Chapter